MAI MEN DONG / Radix Ophiopogonis / Korzeń Ofiopogonu Japońskiego

Nowy produkt


W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, jest szczególnie polecany w przypadku konieczności usprawnienia funkcjonowania narządów i ogólnego osłabienia organizmu.

Więcej szczegółów

237 Przedmioty

14,00 zł brutto

Więcej informacji

Korzeń Ofiopogonu Japońskiego, to naturalna substancja, pochodząca z najbardziej docenianych na świecie plantacji chińskich obszarów rolnych o doskonałych gruntach.

To roślina o słodkim, zimnym, nieco gorzkim smaku, doskonale wpływa na żołądek, serce oraz płuca. 


W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, jest szczególnie polecany w przypadku konieczności usprawnienia funkcjonowania narządów i ogólnego osłabienia organizmu. 

Zastosowanie:

Korzeń Ofiopogonu Japońskiego, znajduje szereg możliwości zastosowań, między innymi:

  • oczyszcza organizm z toksyn;

  • usprawnienie jego funkcjonowania w przypadku chronicznego zmęczenia;

  • wpływa na korzystne działanie ustroju;

  • nawilża płuca;

  • oczyszcza serca i układ krwionośny;

Działanie:

Substancje zawarte w roślinie, wpływają wielotorowo na organizm i usprawniają jego pracę. Systematyczna kuracja, może przynieść szereg korzyści, dla osób narażonych na stres i zmęczenie. Doskonale wspomaga działanie wielu narządów, dla których wysoki poziom kortyzolu pozostaje bardzo niebezpieczny. Ponadto łagodzi napięcie i korzystnie wpływa na układ oddechowy również w przypadku przewlekłej astmy. Co więcej, korzeń Ofiopogonu Japońskiego, wykazuje szereg właściwości pożądanych w aspekcie zwiększenia sił witalnych. 

Sposób użycia:

Stosować w dziennej dawce od 6 g do 12 g.

Sposób użytkowania:

W formie naparu, herbaty, jako dodatek do dań, w szczególności zup i potraw chińskiej kuchni.

Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: Materia Medica, TCM Wiki, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.