QU MAI / Herba Dianthi / Goździk ziele

Nowy produkt

Goździki są ususzonymi pąkami kwiatów goździkowca korzennego. Drzewo, z którego pochodzą rośnie w klimatach tropikalnych.

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

5,00 zł brutto

Więcej informacji

Goździk ziele to bardzo popularna przyprawa w XXI wieku. Jest bowiem niezwykle aromatyczną substancją, podkreślającą szereg specjałów regionalnej kuchni. 

Goździki są ususzonymi pąkami kwiatów goździkowca korzennego. Drzewo, z którego pochodzą rośnie w klimatach tropikalnych.

Osoby, które stosują Goździk ziele, żyją dłużej, ciesząc się lepszą kondycją i zdrowiem. Ponadto, jego stosowanie przyczynia się do zwiększenia zdolności zapamiętywania i wzrostu sił witalnych. Na samym początku, wykorzystywanie specyfiku zapoczątkowali w Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Już wówczas Goździk ziele, pomagał w uśmierzaniu bólów różnego natężenia i pochodzenia. 

Roślina ta zawiera szereg substancji, między innymi garbniki, woski, czy terpeny. 

Zastosowanie:

Goździk ziele może zostać z powodzeniem wykorzystywany jako:

  • substancja wpływająca na prawidłową detoksykację organizmu;

  • roślina pomagająca w usuwania wolnych rodników;

  • specyfik wzmacniający układ odpornościowy;

  • substancja likwidująca w organizmie infekcje;

  • roślina eliminująca fenole i indole w ustroju;

  • metoda na przedłużenie młodości;

Działanie:

Żucie Goździk ziele jest zalecane w trakcie toczących się stanów chorobowych. Ponadto, jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu szeregu infekcji górnych dróg oddechowych.

Pomaga zwalczać anginę oraz katar. Pobudzają również wydzielanie soków trawiennych i wzmagają apetyt, ze względu na bogactwo wielu witamin i substancji czynnych. Specjaliści do skutków ich stosowania zaliczają również działanie wykrztuśne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.
Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: Materia Medica, TCM Wiki, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.