YIN CHEN / Herba Artemisiae Scopariae / Bylica miotłowa ziele

Nowy produkt

Należy ona do roślin z rodziny astrowatych i jest wiatropylna. Często pozostaje uważana za chwast. Ma charakterystyczny zapach i smak, który jest wykorzystywany nie tylko do celów leczniczych, ale również w tradycyjnej kuchni.

Więcej szczegółów

281 Przedmioty

6,00 zł brutto

Więcej informacji

Bylica miotłowa ziele, posiada w swoim wnętrzu szereg substancji, jakich jest najlepszym i najbardziej sprawdzonym źródłem. Jest to roślina, która doskonale wpływa na procesy trawienia, tym samym pomagając w odpowiednim funkcjonowaniu wątroby i likwidując szereg stanów zapalnych oraz przeziębienia. 

Należy ona do roślin z rodziny astrowatych i jest wiatropylna. Często pozostaje uważana za chwast. Ma charakterystyczny zapach i smak, który jest wykorzystywany nie tylko do celów leczniczych, ale również w tradycyjnej kuchni.

Zastosowanie:

Bylica miotłowa ziele pozostaje rekomendowana przez specjalistów aby:

  • zniwelować działanie stresu;

  • przeciwdziałać napadom padaczki;

  • usunąć stany zapalne i przeziębienie;

  • usprawnić procesy odpornościowe organizmu;

  • przyspieszyć regenerację;

  • przyczynić się do przywrócenia homeostazy;

  • zlikwidować napięcia nerwowe;

  • pomóc w osłabieniu wątroby i dolegliwościach trawiennych;Działanie:

Bylica miotłowa ziele posiada szereg właściwości prozdrowotnych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje pomoc w relaksowaniu się, a także pozytywny wpływ na skórę i błonę śluzową. Ponadto, może efektywnie łagodzić bóle menstruacyjne i pomóc łagodzić wzdęcia i dolegliwości układu pokarmowego.

Właściwości te, wynikają z występowania w niej szeregu substancji czynnych, takich jak między innymi: cyneol i tujon, a także adeina, inulina, czy laktony. Bylica miotłowa ziele wspomaga trawienie i wydzielanie żółci.

Sposób użycia:

Sprawdzi się jako dodatek do dań, który podkreśli ich smak, ponadto zazwyczaj jest stosowana jako napar lub nalewka.

Przeciwwskazania:

Bylica miotłowa ziele nie może być stosowana w trakcie laktacji i ciąży. Nie zaleca się jej użytkowania także w przypadku występowania nadwrażliwości na rośliny z rodziny astrowatych, czy występowaniu ostrego nieżytu żołądka, a także zapalenia jelit oraz wyrostka robaczkowego.Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: Materia Medica, TCM Wiki, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.