DA ZAO / Fructus Zizyphi Jujubae / Owoc głożyny pospolitej Zobacz większe

DA ZAO / Fructus Zizyphi Jujubae / Owoc głożyny pospolitej

Nowy produkt

Po dziś dzień, ma stałe miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, słynie ze swoich właściwości przeciwbólowych, wspomaga trawienie i działa uspokajająco.

Więcej szczegółów

186 Przedmioty

5,00 zł brutto

Więcej informacji

Owoc głożyny pospolitej, jest znany także pod nazwą jujuba albo daktyla czerwonego. 

Po dziś dzień, ma stałe miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, słynie ze swoich właściwości przeciwbólowych, wspomaga trawienie i działa uspokajająco.

Ze względu na posiadanie szeregu właściwości i substancji, których pozostaje najlepszym z dostępnych źródłem, jest rekomendowana przez lekarzy TMC oraz zwolenników ziołolecznictwa.

Zastosowanie:

Owoc głożyny pospolitej może zostać sukcesywnie wykorzystywana aby: 

  • wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu;

  • zwiększyć odporność na patogeny chorobotwórcze;

  • przyspieszyć usuwanie zbędnych metabolitów;

  • pomóc w pracy układu pokarmowego; 

  • niwelować zaparcia; 

  • osiągnąć działanie antyoksydacyjne;

  • zmniejszyć kłopoty z zasypianiem oraz zredukować występowanie bezsenności;

  • poprawić nastrój i samopoczucie;

  • przyczynić się do wzrostu energii.


Działanie:

Regularne spożywanie jujuby, pozwala pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie układu pokarmowego jelit. Ponadto, pomaga zlikwidować zaparcia ze względu na wzrost ruchliwości treści pokarmowej. Wspomaga działanie wielu lekarstw wykorzystywanych obecnie w medycynie. Owoc głożyny pospolitej, zawiera szereg składników bioaktywnych, które zmniejszają tempo starzenia się skóry. Rekomendowane pozostaje ich wykorzystywanie w sytuacjach dużego napięcia i problemów z funkcjonowaniem układu nerwowego.Sposób użycia:

Owoc głożyny pospolitej najlepiej stosować samodzielnie, w formie dodatku do pożywienia lub ze zmielonych i suszonych owoców przygotować specjalny napój.
Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: Materia Medica, TCM Wiki, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.