Ju Hua / Flos Chrysanthemi / Kwiat złocienia Zobacz większe

Ju Hua / Flos Chrysanthemi / Kwiat złocienia

Nowy produkt

Kwiat złocienia, to naturalne rozwiązanie, będące od wieków wykorzystywane przez specjalistów i zwolenników Naturalnej Medycyny Chińskiej i ekspertów z zakresu ziołolecznictwa.

Więcej szczegółów

227 Przedmioty

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Kwiat złocienia, to naturalne rozwiązanie, będące od wieków wykorzystywane przez specjalistów i zwolenników Naturalnej Medycyny Chińskiej i ekspertów z zakresu ziołolecznictwa.

Prezentowany przez nas produkt, pochodzi z wyłącznie najwyższej klasy upraw, powstałych pod skrzydłami najbardziej docenionych plantatorów. 

Roślina popularnie w Polsce nazywana jest tak zwaną Margarytką, niemniej jednak, jej fachowa nazwa w kraju to Złocień Właściwy. 

Występuje zazwyczaj na terenach obok lasów, w zaroślach, czy miedzach i wysuszonych łąkach. Może osiągnąć długość łodygi wynoszącą nawet metr długości. 

Zastosowanie: 

Kwiat złocienia właściwego, znany jest od pokoleń ze swojego wielotorowego i zbawiennego działania na organizm. 

Może pomóc podczas: 

  • bólów głowy;

  • problemów z łzawiącymi i czerwonymi oczami;

  • pojawieniu się problemów i ciał obcych w polu widzenia;

  • ogólnego złego samopoczucia;

  • toczących się stanów zapalnych;

Działanie:

Naukowcy zajmujący się możliwościami naturalnych praktyk medycznych wykazali szereg właściwości, które mogą pomóc przede wszystkim w wzmocnieniu pracy narządów takich, jak między innymi nerki, serce, czy wątroba. Wynika to z wielu substancji czynnych zawartych w roślinie.

Ponadto kwiat złocienia, może poszczycić się zbawiennym wpływem na bóle migrenowe i przewlekłe bóle głowy niewiadomego pochodzenia, a także towarzyszące im mroczki przed oczami i zawroty głowy.

Nieocenioną pomoc tego specyfiku można zauważyć także w stanach podgorączkowych i gorączce. Dzięki zawartości cennych dla homeostazy organizmu mikroelementów i szeregu witamin, poprawia samopoczucie i dodaje energii.

Przeciwwskazania:

Rośliny nie zaleca się stosować u pacjentów, u których występują problemy z apetytem, czy częste biegunki.

Smak:

gorzko-słodki

Dawkowanie:

Spożywać około 5-15 g dziennie.
Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: Materia Medica, TCM Wiki, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.